http://bogutyn.pl/?id=6423


Nazwa Cena brutto

Butelka szklana do picia Amanprana Eco Respekt 500ml czerwona
88.00 PLN

Producent: AmanPrana

Szklana butelka do picia Amanprana Eco Respekt, 500ml

„Plastikowa zupa” : gigantyczne stężenie toksycznego plastiku w oceanach. Zaprzestań używania jednorazowych plastikowych butelek.

 

Kupując butelkę do picia „Eco Respekt” wspierasz akcję „Chrońmy morze” firmy Amanprana.

 

Czy nasze społeczeństwo jest świadome, że środowisko, powietrze, morze, ryby, ptaki i zwierzęta są w zatrważającym tempie zatruwane przez tworzywa sztuczne, szkodząc w ten sposób naszej żywności i samym sobie? A co z jutrzejszym pokoleniem? Pięćdziesiąt miliardów jednorazowych butelek w Europie. Ponad 100 plastikowych butelek na osobę rocznie! Plastik to produkt chemiczny, zawierający środki zmiękczające, monomery, nie ulega biodegradacji, śmierdzi, przedostaje się do napojów (szczególnie podczas upałów lub, gdy przechowywany napój jest gorący) i zwiększa niewidoczną górę odpadów. Produkcja tworzyw sztucznych powoduje pięciokrotnie wyższą emisję gazów cieplarnianych niż produkcja szklanych butelek. Pięćdziesiąt procent plastikowych butelek jest poddawanych recyklingowi – można by powiedzieć, że to całkiem nieźle, ale mylisz się. Po pierwsze, butelka po recyklingu nigdy już nie będzie ponownie butelką. Co więcej, po każdym recyklingu tworzywa sztuczne tracą wartość. W końcu, tworzywa sztuczne są albo wyrzucane albo spalane. Połowa butelek pochodzących z recyklingu jest spalana i zanieczyszcza powietrze, którym oddychamy.

 

Plastik nie jest odpowiednim materiałem dla żywności. Pijąc z plastikowego pojemnika, małe cząstki plastiku przedostają się do organizmu. Zakłócają one równowagę hormonalną, wpływają na płód oraz zwiększają ryzyko zachorowania na raka.  Plastikowe butelki oraz pojemniki do picia nigdy nie są w pełni oczyszczone (istnieje zatem ryzyko pojawienia się pleśni i drobnoustrojów). Używanie szklanych pojemników do picia to ważny krok naprzód. Dzięki Tobie świat może być lepszy. Szkło nie zawiera zanieczyszczeń, jest przeznaczone do wielokrotnego użytku, spełnia wymogi higieniczne, w 100% nadaje się do recyklingu, jest bezwonne i nie szkodzi środowisku. Szkło jest nieczynne chemicznie i nie przedostaje się do napoju. Polecamy stosowanie Butelki „Eco Respekt”, która jest wykonana z bardzo grubego, mocnego szkła oraz wyposażona w amortyzujący i izolacyjny uchwyt wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu i wolny od metali toksycznych. Może być bezpiecznie używany podczas jazdy rowerem, w drodze do szkoły, w samochodzie, w pracy, na siłowni, na wycieczce, itp.

 

Wygrawerowany kosmogram (mandala) symbolizuje geometrię, a wir (w kształcie spirali) w górnej części butelki oznacza żywotność wody. Korek jest w 100 % naturalny i biodegradowalny.

 

Pojemność: 0,5 l. Idealny do napoi zimnych i gorących. Może być myty w zmywarce.


Dostępność: pozostały 2 sztuki