http://bogutyn.pl/?id=5382


Nazwa Cena brutto

Garnek rzymski ROMERTOPF klasyczny maxi (na 8 kg mięsa)
331.00 PLN

Producent: Romertopf

Przeznaczony na duże pieczenie z drobiu, dziczyzny, oraz każdego innego rodzaju mięsa. Mozna w nim przygotować nawet 8 kg mięsa, 12-20 porcji. Posiada klasyczne, rzymskie wzornictwo i wyżłobienia w dolnej części wnętrza. Dopasowany do każdego standardowego piekarnika o szerokości 60 cm, na najniższy poziom (pierwsza "półka" od dołu). Naczynie bardzo duże, zajmuje cały niemal cały piekarnik. Nie nadaje się do mycia w zmywarkach.

 

Rozmiar: 42,5 X 32,5 X 21,5

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nowość na rynku polskim- garnek rzymski. Zalety takich glinianych garnków doceniali już starożytni Rzymianie, stąd też ich obecna Images: maleKlasyczne.jpgnazwa - promowana od 40 lat przez niemiecką firmę Romertopf. Ta znana na całym świecie marka jest teraz dostępna w naszym kraju i, głęboko w to wierzymy, podbije nasze kuchnie dzięki naturalnym i zdrowym właściwościom gotowania.

Jak to działa? W garnku rzymskim przygotowujemy potrawy beztłuszczowo. Delikatne pory gliny Images: maleModernLook.jpgabsorbują wodę, którą nawilżamy garnek przed użyciem. Przy stopniowym ogrzewaniu tworzy się delikatna warstwa pary wodnej - zarówno wewnątrz garnka, jak i w piekarniku. W efekcie otrzymujemy doskonałą pieczeń - chrupiącą na zewnątrz i soczystą w środku. I to wszystko w naturalnym tłuszczu wydobywającym się z mięsa.
Nasze garnki doskonale nadają się również do innych potraw, można w nich np. gotować zupy - bez utraty substancji odżywczych i walorów zapachowych.
Images: maleKurczaki.jpgTo warto zapamiętać - gotowanie w rzymskim garnku eliminuje z potraw zbędny, niezdrowy tłuszcz. Dzięki zastosowaniu glinianych naczyń, Wasze potrawy będą się piekły lub gotowały w sosie własnym, zachowując naturalny smak i aromat. Dziecinnie prosty w użyciu garnek rzymski zagwarantuje zawsze zdumiewające kulinarne rezultaty i pozwoli na zaoszczędzenie czasu spędzanego w kuchni. Wystarczy tylko przygotować składniki, włożyć je do garnka i wstawić do piekarnika. Zostaje nam już tylko uczta dla podniebienia, wzbogacona o walory estetyczne, gdyż nasze garnki bardzo efektownie prezentują się na biesiadnym stole.

Dostępność: pozostała ostatnia sztuka