BogutynMlyn.pl   Młyn Gospodarczy Paweł Bogutyn, ul. Gwardii 24, 21-300 Radzyń Podlaski
tel./fax: (0-83)3521199 / Orange: 503-157-337 (od 8 do 18) 
Mapa dojazdu. email: sklep@bogutynmlyn.pl   gadu-gadu 936545 
Zapomniałem hasła | Rejestracja
0 0 PLN
Użytkownicy online: 31  za logowani: 0  Produktów w sklepie: 3097     Dostępnych w magazynie: 1135
Zaawansowane wyszukiwanie
Karty kredytowe :

 
email: sklep@bogutynmlyn.pl
tel. 0-83 352 11 99
kom. 503-157-337
MAPA DOJAZDU
Nasze przesyłki kurierskie dostarcza firma :


 
Olej kokosowy 500ml BIO Virgin RAW (surowy zimnotłoczony) [SMAK I ZAPACH KOKOSA]
Producent:   SuperFoods


Dostępna ilość : powyżej 500Zamówić można ilość nie większą niż jest dostępna w magazynie.

Zamówienia należy składać przez sklep internetowy lub emailem sklep@bogutynmlyn.pl

Zamówienia przyjmujemy również telefonicznie pod numerem 506 173 340 w godzinach od 18:00 do 21:00

Cena brutto: 49.90 PLNDaty przydatności widoczne na zdjęciach są przykładowe.
Zdjęcia są własnością BogutynMłyn. Kopiowanie zabronione.

Ostatnie recenzje:
jolanta.brzezicka: jest wyjątkowo pyszny, świetna jakość, piękny zapach - bardzo delikatny. Osoby które normalnie w kosmetykach nie lubią zapachu kokosowego to przypadku tego oleju wolą z zapachem niż gdy jest go pozbawiony. Polecam serdecznie bo naprawdę warto, tak wszechstronny produkt i do kuchni, i dla urody, to wyjątek w naturze :)))
Dodaj recenzję    Pokaż wszystkie recenzje


Organiczny Olej Kokosowy/ Masło Kokosowe

Orzech kokosowy to owoc palmy kokosowej. Palma kokosowa należy do rodziny Arecaceae i osiąga do 30 m wysokości. Praktycznie każda część palmy kokosowej ma jakieś wykorzystanie przez człowieka.

Olej kokosowy jest znany także jako masło kokosowe. Uzyskuje się go z kokosa. Olej kokosowy jest stosowany od stuleci jako istotne źródło pożywienia wpływającego na zdrowie i dobre samopoczucie wśród plemion obszaru tropikalnego. Postrzega się go jako "pokarm funkcjonalny" ponieważ poza zawartością składników pokarmowych, przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Olej kokosowy jest przedmiotem szczególnego zainteresowania ze względu na swoje właściwości lecznicze, znacznie większe niż jakikolwiek olej dietetyczny, poza tym ma szerokie zastosowanie w medycynie tradycyjnej wśród ludności Azji i obszaru Pacyfiku. Wyspiarze z Pacyfiku postrzegają olej kokosowy jako lekarstwo na wszystkie choroby. W ich tradycyjnej medycynie kokosu używa się do leczenia szerokiej gamy problemów zdrowotnych, w tym: łysienia, poparzeń, stłuczeń, przeziębień, zaparcia, kaszlu, gorączki, ran, itp.

Ostatnie badania zweryfikowały tradycyjne przekonania, iż palma kokosowa jest "drzewem życia" i że jest najczystszym, pełnowartościowym pokarmem. Orzechy kokosowe oraz olej kokosowy z pierwszego tłoczenia odgrywają ważną rolę w zbilansowanej, odżywczej diecie. Orzech kokosowe są bardzo odżywcze, bogate w błonnik, witaminy i minerały. Tłuszcz, który zawierają składa się w około 90% z tłuszczy nasyconych. Olej zawiera przede wszystkim łańcuch trójglicerydów, z około 92% nasyconych kwasów tłuszczowych, 6% jednonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz 2% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Jeśli chodzi o nasycone kwasy tłuszczowe, olej kokosowy składa się w 44,6% z kwasu laurynowego, 16,8% z kwasu mirystynowego, 8,2% z kwasu palmitynowego oraz w 8% z kwasu kaprylowego, a ponadto zawiera jeszcze siedem innych nasyconych kwasów tłuszczowych. Jego jedyny jednonienasycony kwas tłuszczowy to kwas oleinowy, a jego jedyny wielonienasycony kwas tłuszczowy to kwas linolowy. Różnica pomiędzy olejem kokosowym a innymi olejami tkwi w molekule tłuszczu. Wszystkie tłuszcze i oleje składają się z molekuł, które nazywamy kwasami tłuszczowymi. Istnieją dwie metody klasyfikacji kwasów tłuszczowych. Pierwsza, prawdopodobnie ci znana opiera się na nasyceniu. Mamy kwasy nasycone, jednonienasycone oraz wielonienasycone. Drugi system klasyfikacji jest oparty na rozmiarze molekularnym lub na długości łańcucha węglowego w każdym z kwasów tłuszczowych. Kwasy tłuszczowe składają się z długich łańcuchów atomów węgla z przyłączonymi atomami wodoru. W tym systemie, kwasy dzielimy na te z krótkim łańcuchem (SCFA), średnim łańcuchem (MCFA), oraz długim łańcuchem (LCFA). Olej kokosowy składa się przede wszystkim z kwasów tłuszczowych o łańcuchach średniej długości (MCFA), znanych także jako trójglicerydy o łańcuchach średniej długości (MCT).

Przytłaczająca większość tłuszczy i olejów w naszej diecie, bez względu na to, czy są nasycone czy nienasycone, czy są pochodzenia zwierzęcego, czy roślinnego, składa się z kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach (LCFA). Od 98 do 100% kwasów tłuszczowych, które spożywasz należy do tej właśnie grupy. Rozmiar kwasu tłuszczowego jest niezwykle istotny, gdyż nasze organizmy inaczej (w zależności od rozmiaru) odpowiadają i trawią każdy z kwasów tłuszczowych. Tak więc działanie fizjologiczne kwasów MCFA zawartych w oleju kokosowym znacząco różni się od działania kwasów LCFA powszechnie zawartych w naszej żywności. Nasycone kwasy tłuszczowe w oleju kokosowym to przede wszystkim kwasy średniej długości. Zarówno nasycone jak i nienasycone kwasy tłuszczowe znajdujące się w mięsie, mleku, jajkach i roślinach ( w tym większość olejów roślinnych) składa się z kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach węglowych (LCFA).

Dlatego też olej kokosowy powszechnie uważa się za niezwykle zdrowy pokarm!

Ciesz się właściwościami oleju kokosowego!
Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt     Inne produkty z kategorii 
 Pokaż recenzje 
  
Inne produkty z tej samej kategorii
Ocet balsamiczny z Modeny BIO 250 ml Alce Nero (*DCBR) 12.10 PLN
Ocet jabłkowy FILTROWANY BIO 500 ml Alce Nero (*DCBR) 10.70 PLN
Ocet jabłkowy niefiltrowany 700ml BIO (*DCBR) 14.90 PLN
Ocet winny biały 500ml BIO (*DCBR) 10.50 PLN
Ocet winny czerwony 500ml BIO La Bio Idea (*DCBR) 11.30 PLN
Olej do smażenia Z GHEE BIO 500 ml Bio Planete WYPRZEDAŻ -10% (najlepiej spożyć przed: 01.2018r.) 28.10 PLN
Olej kokosowy 3000ml BIO Virgin RAW (surowy zimnotłoczony) [SMAK I ZAPACH KOKOSA] 284.90 PLN
Olej kokosowy 900ml BIO Virgin RAW (surowy zimnotłoczony) [SMAK I ZAPACH KOKOSA] 87.90 PLN
Olej lniany EXTRA VIRGIN BIO 250 ml Bio Planete (*DCBR) 19.10 PLN
Olej migdałowy 500 ml 22.50 PLN
OLEJ Z NASION SACHA INCHI VIRGIN BIO 100 ml (*DCBR) 34.90 PLN
Oliwa z oliwek 0.25 l EXTRA VIRGIN BIO Levante (*DCBR) 16.90 PLN
 
Dodaj e-mail Usuń e-mail


Native Honey NZ
Produkty Amanprana


Drożdże piekarskie Instant "czerwone" - 0.5 kg

Katarzyna: drożdże sa super, wszystko ładnie rośnie (chleb, bułeczki) i do tego jest bardzo wydajny


Mieszanka chlebowa - CHLEB PURPURAT (purpurowy) - 0.75 kg ...

kasia_szopa: Wspaniały chleb:pyszny, mięsisty, dobrze sie kroi.Piekłam w piekarniku i wyszedł świetnie. Wart ...Kategoria: WYPRZEDAŻ (do -60% + Twój Rabat!)

Copyright 2006-2010 BogutynMłyn Home| Bestsellery| Promocje| Nowości| O firmie| Regulamin i polityka prywatności| Kontakt
© BogutynMlyn.pl 2006-2017 - Wszystkie dane i informacje jak również nazwy handlowe i nazwy towarów oraz firm jakie występują w serwisie mogą być lub też są znakami towarowymi zastrzeżonymi lub nazwami zastrzeżonymi firm lub ich właścicieli i zostały użyte w serwisie jedynie w celach identyfikacyjnych. Dane i informacje zawarte w naszym serwisie są publikowane wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie materiały, informacje, pliki, rysunki, zdjęcia itp. dostępne w serwisie www.bogutynmlyn.pl nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez pisemnej zgody BogutynMłyn. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten jest ograniczony prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany w żadnej formie.

Linki
reklamowe 
Oprogramowanie: SOTE